První návštěva

Jdete na masáž poprvé a nevíte, co vás čeká? Určitě se nemusíte ničeho obávat.

Než přijdete k nám

Pokud si nejste jisti, zda váš zdravotní stav umožňuje masáž, poraďte se se svým lékařem.

Pokud máte možnost, osprchujte se před příchodem do salonu teplou vodou – prokrvíte tělo, uvolníte se a připravíte na masáž. Masážní oleje se tak lépe vstřebají a účinek masáže se zvýší.

Alespoň hodinu před masáží nejezte, na druhou stranu také není dobré, pokud Vám při masáži „kručí v břiše“. Dejte si například ovoce nebo müsli tyčinku.

Na masáž si obvykle s sebou nic nemusíte brát. Vše potřebné dostanete u nás. Výjimkou je nyní období koronaviru, kdy klienty prosíme, aby si z hygienických důvodů nosili malý ručník pod hlavu a velký na přikrytí.

Na masáž prosím přijďte včas. Čistá délka masáže je vždy kratší o svlékání a oblékání klienta. To obvykle zabere zhruba 5 minut. Dostaví-li se na dohodnutý termín se zpožděním, není naší povinností čas nahrazovat v době, kdy mají masérky stanovenou pauzu.

Pokud zjistíte, že rezervovaný termín nestihnete, budeme vám velice vděční, když nám to oznámíte telefonicky, mailem nebo sms minimálně 24 hodin předem. V takovém případě Vám rádi nabídneme jiný termín, který Vám bude lépe vyhovovat. V případě, že se neomluvíte, nebo to nebude minimálně den předem, váš voucher nebo jedna masáž na permanentce bohužel propadne.

Po příchodu k nám

Těsně před masáží Vám naše masérka zodpoví Vaše případné dotazy. Rádi Vám doporučíme, dle Vašeho stavu, jakou masáž si zvolit. Od toho se odvíjí i délka a individuální přístup k masáži.

Zkuste si také promyslet, co od masáže očekáváte? Každá masérka má svůj styl, proto je nezbytné masérce říci, co od masáže očekáváte a konzultovat předem sílu a intenzitu masáže. Pokud chcete, aby se naše masérka více zaměřila na určitou část těla, prosíme o sdělení. Jedině tak může být zaručen žádoucí výsledek a masáž splní Vaše očekávání.

Pokud máte alergie nebo trpíte přecitlivělostí na nějakou látku, prosíme o sdělení.

Jakmile s masérkou proberete vše potřebné náležitosti, zavede Vás k masírovacímu lůžku. Zde si již v soukromí odložíte. Na masáž si ponecháte pouze spodní prádlo (ženy bez podprsenky). Odložíte si i řetízky, prstýnky a hodinky. Dlouhé vlasy si sepněte. Položíte se na lehátko a vyčkáte příchodu masérky. Části, které masérka zrovna nemasíruje, přikryje ručníkem nebo dekou.

Během masáže

Během masáže se uvolněte, a pokud usnete (mikrospánek), tak je to to nejlepší, co pro sebe uděláte. V takovéto chvíli si nejvíce odpočinete. Přestanete myslet na všední starosti a úplně vypnete.

S tím souvisí mluvení během masáže. Ideální je samozřejmě, pokud u masáže nemluvíte a relaxujete. Pokud si ale chcete popovídat, naše masérky určitě nebudou proti.

Během masáží obvykle pouštíme relaxační hudbu. Víme však, že ne všem to vyhovuje, proto se nebojte a klidně si řekněte o jinou hudbu.

Naslouchejte občasných pokynů masérky.

Po masáži

Po masáži je vhodné hodně pít, a to z důvodu vyplavení škodlivých látek (toxinů) z těla.

Doporučujeme po masáži už jen odpočívat. Pokud to není možné, svoji aktivitu dělejte šetrně vzhledem k promasírovaným svalům.

Vhodné je se hned po masáži nesprchovat. Oleje po masáži ještě dlouho působí.

Dva až tři dny po masáži (je to individuální, někdo i týden) můžete cítit svalstvo, na které jsme se zaměřili, a bylo pořádně do hloubky promasírováno. Po zmíněných cca třech dnech, by citlivost měla odeznít a mělo by se vám ulevit.

Kdy další masáž?

Dle vašeho stavu Vám po masáži doporučíme další termín návštěvy. Poté je už na Vás, jak se rozhodnete starat se o své tělo.

Pokud jsou vaše svaly extrémně přetížené, zatuhlé doporučujeme návštěvu v krátkém intervalu, tedy po týdnu, maximálně po 14 dnech. Postupně se návštěvy protahují dle aktuálního stavu. I vy sami byste měli vnímat své tělo. Jakmile poznáte, že již například třetí týden po masáži záda začínáte opět cítit, je vhodný čas na další masáž. Z praxe také vyplývá, že se svalové skupiny začínají postupně uvolňovat. To znamená, že při první návštěvě uděláme kus práce na povrchových svalech, za týden se odkryjí spasmy v hlubších vrstvách atd.

Pokud Vám jakákoliv situace nedovoluje na masáž docházet v kratších intervalech, je vhodné si masáž dopřát pravidelně 1 x za měsíc. I při tomto intervalu ucítíte, jakou na Vás má masáž vliv.